Banner Banner Banner

CAMPIONII

Echipa de tenis a Universităţii Naţionale de Apărare „Carol I” formată din col. prof.univ.dr Ceaşcai Viorel, cdor.prof.univ.dr Chiorcea Ion, Mr. Ciocănaru Florin, p.c.c. Chiriac Octavian şi ofiţer student Popa Radu a participat, în perioada 25-31.08.2014, la etapa finală pe Ministerul Apărării Naţionale a campionatului militar de tenis desfăşurat în garnizoana Băile Govora.

Competiţia a reunit 10 echipe de tenis reprezentând structuri din cadrul Ministerului Apărării Naţionale.

Perechea, formată din Col. Ceaşcai Viorel şi student masterand Popa Radu, a ocupat locul I, după ce a învins în finala competiţiei, echipa Diviziei 4 „Gemina” cu scorul de 2-0.

Şi în proba de simplu la categoria - 45 ani, studentul masterand Popa Radu a ocupat locul I după ce s-a impus în finală cu scorul de 2-0 în faţa reprezentantului Diviziei 4 „Gemina”.

Universitatea Naţională de Apărare „Carol I” adaugă astfel în palmaresul său sportiv un nou trofeu confirmând deviza instituţiei „Labor improbus omnia vincit”.